Vymáhání pohledávek
Vymáhání pohledávek
Každý z nás se může ocitnout v situaci, kdy mu někdo dluží peníze. Může to být způsobeno řadou okolností, jako jsou nezaplacené faktury, (zá)půjčky mezi přáteli nebo rodinnými příslušníky, nebo neplacení za poskytnuté služby či zboží. Je důležité znát svá práva a možnosti, jak se s takovou situací vyrovnat.
V řadě případů postačí sepsání předžalobní výzvy advokátem, na základě které dlužník uhradí svůj dluh i bez zdlouhavého soudního řízení. Pokud dlužník nadále odmítá splnit svůj dluh dobrovolně, nezbývá než domáhat se svého práva žalobou v soudním řízení. S tím souvisí zastupování při jednání u soudu, kde budeme postupovat tak, abychom pohledávku vymohli v co nejkratším čase.
Pokud dlužník nesplní svoji povinnost ani na základě rozhodnutí soudu, můžeme Vás zastupovat v exekučním řízení nebo Vaši pohledávku přihlásit do již probíhajícího insolvenčního řízení. V případě, že se naopak sami dostanete do platební neschopnosti, pomůžeme Vám při jednání s exekutory nebo pro Vás zpracujeme návrh na povolení oddlužení.
Zpět
Kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme
Využijte kontaktní formulář a domluvte si ihned schůzku
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.