Nemovitosti
Nemovitosti
Ke změně vlastníka nemovitých věcí dochází nejčastěji převodem vlastnického práva. To je možné na základě smlouvy. Zpravidla se jedná o smlouvu kupní nebo darovací.
V případě zájmu o koupi či prodej nemovité věci pro Vás připravíme kupní smlouvu nebo provedeme kontrolu Vámi předložené kupní smlouvy, a to včetně návrhu na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí. Také v případě darování nemovitosti pro Vás sepíšeme darovací smlouvu spolu s návrhem na vklad do katastru nemovitostí. Zároveň Vás upozorníme, v jakých případech je příjem z daru osvobozen od daně z příjmů fyzických osob.
Při koupi či prodeji nemovité věci zajišťujeme též advokátní úschovu, kdy kupující složí kupní cenu na zvláštní účet v bance, který je označen jako „úschova u advokáta“. Prodávajícímu je pak tato částka vyplacena až poté, co je kupující zapsán jako vlastník do katastru nemovitostí. Na základě advokátní úschovy tak dochází k posílení právní jistoty, že prodávající obdrží ujednanou kupní cenu a kupující se skutečně stane vlastníkem koupené nemovité věci.
S nemovitými věcmi úzce souvisí také další smlouvy. Může se jednat například o nájem bytu nebo o pacht pozemku. Také v těchto oblastech máme mnohaleté zkušenosti. Pro Vás můžeme připravit buď návrh příslušné smlouvy, nebo posoudit návrh již zpracované smlouvy.
Zpět
Kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme
Využijte kontaktní formulář a domluvte si ihned schůzku
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.